Okablowanie strukturalne

 

Okablowanie strukturalne to system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego przewidziany do szerokiej gamy zastosowań. Ze względu na konieczność zapewnienia w obiektach niezawodnej łączności pomiędzy poszczególnymi elementami systemów i samymi systemami jest ważnym elementem ich funkcjonowania.

 

Okablowanie strukturalne coraz częściej jest wykorzystywane nie tylko do przesyłania danych komputerowych ale także do komunikacji głosowej oraz do łączenia elementów systemów bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Szczególną rolę odgrywają w tym przypadku systemy telewizji przemysłowej oparte na technologii IP, które wykorzystują sieć LAN do transmisji obrazu, dźwięku, a także do zasilania np. kamer. Dlatego właśnie sieć okablowania strukturalnego powinna spełniać wymagania związane z szybkością przesyłania danych, bezawaryjnością oraz możliwościami przyszłej rozbudowy.

Projektowane przez naszych specjalistów rozwiązania uwzględniają dobór sprzętu pasywnego i aktywnego pod kątem specyficznych dla każdego budynku potrzeb, rozmieszczenie punktów dystrybucyjnych i odbiorczych oraz poprowadzenie okablowania poziomego i pionowego.

Napisz do nas! Czekamy na wiadomość

Ineco Sp. z o.o.

ul. Królewska 65A/1
30-081 Kraków

NIP: 677-234-88-58
KRS: 0000366216