Systemy domofonowe, wideodomofonowe oraz interkomowe

Systemy domofonowe, wideodomofonowe oraz interkomowe

Systemy te mają za zadanie umożliwiać jednostronną lub dwustronną komunikację głosową lub/i video pomiędzy użytkownikami systemu. Domofon daje możliwość komunikacji osoby znajdującej się przed wejściem do budynku lub na teren posesji z domownikami. Po rozpoznaniu osoby domownik ma możliwość otworzenia gościowy drzwi, furtki czy bramy wjazdowej. System wideodomofonowy rozszerza funkcję domofonu o możliwość weryfikacji gościa za pomocą obrazu prezentowanego na monitorze.

Pośród stosowanych rozwiązań rozróżnia się systemy analogowe i cyfrowe. Systemy analogowe mają zastosowanie w domach jedno i wielorodzinnych z niewielką ilością lokali. W przypadku ich większej ilości zastosowanie maja systemy cyfrowe, które mogą obsłużyć nawet kilka tysięcy użytkowników.

Wejście na teren obiektu możliwe jest po zdalnym zwolnieniu zabezpieczenia przejścia przez użytkownika który dokonał weryfikacji gościa, za pomocą kodu wejściowego lub klucza elektronicznego. Zapewnia to dużą wygodę przy codziennym użytkowaniu obiektu. Należy jednak pamiętać, że systemy domofonowe stosowane są głównie dla podwyższenia komfortu mieszkańców i mają pewne ograniczenia w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa. Odpowiedni jego poziom osiągniemy instalując System Kontroli Dostępu.

System interkomowy umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy poszczególnymi użytkownikami za pomocą analogowego lub cyfrowego wywołania danego abonenta. Ułatwia to komunikacje obsługi w dużych obiektach takich jak hotele, biurowce czy szpitale.

Napisz do nas! Czekamy na wiadomość

Ineco Sp. z o.o.

ul. Królewska 65A/1
30-081 Kraków

NIP: 677-234-88-58
KRS: 0000366216